Bitcoin a jeho historické prepady. Čo by ste mali vedieť o vývoji kurzu kryptomeny

Date:

Prepady kurzu kryptomien môžu mnoho začínajúcich špekulantov odradiť. Tí by však s nimi mali vo svojom vlastnom záujme počítať. Ako ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhle poklesy kurzu tejto digitálnej meny nie sú výnimkou ani v čase, keď sa zdá, že cena kryptomien nabrala dlhodobo rastovú trajektóriu. Sledujte graf s aktuálnou cenou bitcoinu.

Kryptomena bitcoin dokáže doslova behom niekoľkých chvíľ výrazne zmeniť svoj kurz. Platilo to zatiaľ aj pre obdobie, keď sa zdá, že cena najrozšírenejšej virtuálnej meny dlhodobo rastie. Nie inak je tomu aj viac ako desať rokov po jej uvedení do chodu.
Od marca 2019 dokázal bitcoin svoju hodnotu až strojnásobiť, aby sa v závere septembra v rádoch hodín prepadol až o 20 percent k hladine ôsmich tisíc dolárov za virtuálnu mincu. Ako ale v tejto súvislosti s týmto vývojom upozornil portál Cointelegraph, ani to nemusí znamenať koniec „býčieho“ trhu, kedy je kurz kryptomeny na vzostupnej tendencii.
Aj v minulých rokoch, keď sa bitcoin nachádzal na rastovej trajektórii, sprevádzali vraj jeho vzostup výrazné prepady, ktoré môžu dosahovať 40 percent v porovnaní s najvyššou cenou bitcoinu v tom ktorom roku. Na jeseň 2019 tomu nebolo inak, po vzostupe v predchádzajúcich mesiacoch k 13 tisícom dolárov nastal prepad.
Bitcoin 2022 a koniec Muskovej „rakety“

V máji 2022 postihol najrozšírenejšiu kryptomenu ďalší razantný prepad. V porovnaní s rekordnou cenou z roku 2021 odpísal bitcoin viac ako polovicu. Vlani pomohol spustiť investičnú kryptomániu šéf Tesly Elon Musk oznámením, že nakúpili bitcoiny do firemnej súvahy Tesly. Začal tiež prijímať kryptomenové platby za elektromobily, potom však od tejto transakčnej metódy ustúpil kvôli údajnej neekologičnosti ťažby.

Bitcoin in prison. Concept of arrest, fraud and deception with cryptocurrency and mining. Bitcoin ban, imprison or illegal. Big troubles for bitcoin

V roku 2022 ale kryptomeny zviezli na inej vlne: neistoty na finančných trhoch kvôli očakávanému sprísňovaniu monetárnej politiky v USA. Bitcoin tak vykazoval vysokú koreláciu s cenou akcií z technologického indexu Nasdaq. Historicky ale bitcoin ustál ešte výrazne väčšie prepady.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva...

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...