Disney Plus: Cena, obsah, dátum spustenia a porovnanie s konkurenciou

Date:

Od 14. júna v Česku štartuje nová streamovacia služba Disney Plus. Divákom ponúkne filmy a seriály za predplatné 199 korún mesačne alebo 1990 na celý rok.

Disney Plus je streamovacia služba, za vznikom ktorej stojí The Walt Disney Company, americká spoločnosť so storočnou tradíciou. Svetovú premiéru si Disney Plus odbila 12. novembra 2019 a aktuálne má zhruba 130 miliónov užívateľov. Novo služba zaháji vysielanie aj v Česku.
Kedy bude Disney+ v Česku
V utorok 14. júna sa divákom v Českej republike otvorí knižnica hraných aj animovaných filmov či seriálov štúdií Walt Disney či Pixar.
Cena predplatného a registrácia Disney+
Cena mesačného predplatného Disney+ bude 199 korún. Ročné predplatné vyjde na 1990 korún, do 26. júna však platí zavádzacia zľavová akcia na ročné predplatné v hodnote 1590 Kč. Predplatné umožní sledovanie zároveň na štyroch zariadeniach a neobmedzené sťahovanie až pre desať zariadení či nastavenie až siedmich rôznych profilov vrátane detských. Registrácia je slovenským záujemcom k dispozícii na internetových stránkach Disney+.
Ponuka Disney+
Streamovacia služba Disney+ ponúkne tisíce relácií a epizód z produkcie štúdií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalší obsah z produkcie značky Star. Vďaka histórii spoločnosti Disney a jej bohatej filmografii bude na Disney+ k dispozícii ako filmová a televízna klasika, tak nové filmy a programy z produkcie The Walt Disney Studios.

Najväčším ťahákom by mala byť kompletná filmová sága Hviezdnych vojen v 4K kvalite so zvukom Dolby Atmos a HDR (HDR10 a Dolby Vision). Na podobne vysokú kvalitu zobrazenia a zvuku sa spoločnosť v poslednej dobe zameriava, okrem toho však bol rad starších snímok pre moderné technológie aj remasterovaný.
Star Wars produkcia sa momentálne rozrastá skôr formou seriálov. Nebude tak chýbať Mandalorian, The Book of Bobba Fett ani nadchádzajúca séria Obi-Wan Kenobi. V zahraničí na platforme nájdete takmer všetky marvelovské filmy (MCU) s výnimkou aktuálnej trojice filmov Spider-Man s Tomom Hollandom a snímke The Incredible Hulk. Dôvodom ich absencie sú distribučné práva. Tá vlastní v prípade Hulka filmová spoločnosť Universal Pictures, v prípade Spider-Mana potom Sony Pictures.

„Milan, Italy – March 19, 2012: Disney Logo On Shop Window.“

Medzi populárne seriály z MCU, ktoré by na platforme nemali chýbať, patria WandaVision, Loki alebo Falcon & The Winter Soldier. Katalóg by však mal byť rozmanitý, pretože obsiahne produkciu čítajúcu snímky z dielne spoločností Disney, Star i Pixar, ďalej obohatené o dokumenty z dielne National Geographic.

Služby streamovacích platforiem fungujú ako v mobilných telefónoch, na tabletoch, počítačoch, tak na chytrých televízoroch. Podiel chytrých televízií s pripojením k internetu využíva viac ako tretina českých domácností.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva...

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...