Gucci začne v niektorých amerických obchodoch prijímať platby kryptomenami

Date:

Taliansky módny dom Gucci začne v niektorých svojich obchodoch v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlante a Las Vegas prijímať platby v desiatich vybraných kryptomenách. Gucci bude prijímať napríklad bitcoin, éter, dogecoin či shiba inu, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Gucci, patriaci pod francúzsky Kering, sa tak pripája k módnemu návrhárovi Philippu Pleinovi, ktorého internetový obchod začal platby v kryptomenách prijímať vlani. Plein na konci apríla uviedol, že vďaka tomuto kroku získal množstvo nových klientov z radov kryptokomunity a že tento rok očakáva prudký nárast nákupov zaplatených kryptomenou.
Šéf Keringu François-Henri Pinault vo februári povedal, že Gucci a ďalšie módne domy ako Balenciaga majú inovačné tímy, ktoré skúmajú príležitosti súvisiace s metaverzom a webom3, verziami internetu, ktoré sa opierajú o technológiu blockchainu, kryptomeny a nezameniteľné tokeny (NFT).

Dusseldorf, Germany – August 20,2011: Gucci signage at store entrance. The House of Gucci, better known simply as Gucci, is an Italian fashion and leather goods label, part of the Gucci Group, which is owned by French company PPR. Gucci was founded by Guccio Gucci in Florence in 1921.

Chudobnejšie časy luxusných obchodov nekončia. Kvôli vojne chýbajú hlavne ruské a čínske peňaženky
„Sme v ranej fáze toho, čo môže ešte len nastať, nič nie je isté,“ povedal vtedy Pinault. Prístup spoločnosti Kering a jej značiek je skôr „testuj a uč sa“, než „čakaj a uvidíš“, dodal a pripomenul, že platby v kryptomenách majú veľmi náročné dopady v oblasti práva a daní.
Rozhodnutie prijať platby v kryptomenách ukazuje, ako sa luxusné značky snažia osloviť mladšie generácie spotrebiteľov tým, že vychádzajú v ústrety novým trendom, píše Bloomberg. Niektoré značky napríklad vytvárajú oblečenie pre digitálne postavy.
Značka Gucci v prvom štvrťroku tohto roku generovala viac ako polovicu príjmov spoločnosti Kering.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva...

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...