OneDrive zlacnie. Tuzemskí užívatelia sa dočkajú výhodnejšieho predplatného

Date:

Cloudové úložisko od Microsoftu je predávané v balíčku s nástrojmi Office pre počítače, mobily a tablety, predplatíte si ho ale aj zvlášť. Samostatný OneDrive cieli na tie menej náročné. Pred mnohými rokmi Microsoft poskytoval aj 200 GB tarifu, ktorý ale zrušil a dlhodobo ponúka len jeden variant – 100 GB priestoru v cloude.

Pokiaľ vám to nestačí, potom už musíte investovať do kombo balíčka, kde sa kapacita výrazne navýši na 1 TB. Pokiaľ vám ale „sto giga“ dostačuje, snáď vás poteší, že si túto kapacitu prenajmete lacnejšie. Microsoft e-mailom oznamuje, že od 16. mája ponúkne samostatnú 100 GB tarifu za 39 korún. Doteraz ste si ho mohli predplatiť za 49 korún.
Úväzok s výhodnejšou cenou
Správa Microsoftu je formulovaná pomerne nejasne, ale vysvetlenie ponúka – nižšia cena sa vzťahuje k ročnému predplatnému. Podobne sú nastavené iné služby vrátane zostávajúcich taríf Microsoft 365. Háčik spočíva v tom, že Redmondskí v Česku ročné predplatné OneDrivu doteraz neponúkali, takže ste platili každý mesiac zvlášť.
Čo je to deport?

Earth (focus on Europe) represented by little dots, binary code and lines – big data, global business, cryptocurrency 3D render

Microsoft pritom v správe jednoznačne hovorí o tom, že sa znižuje cena ročného predplatného. Anglická verzia webu OneDrivu ukazuje dve varianty vrátane výhodnejšieho ročného predplatného, ​​kde je cena služby na mesiac o niečo nižšia. Český web zatiaľ ukazuje iba klasické predplatné za 49 korún na mesiac.
Správa indikuje, že Microsoft od 16. mája v Česku ponúkne výhodnejšie ročné predplatné OneDrivu, ale budeme sa musieť nechať prekvapiť.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva...

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...