Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Date:

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva väčší zmysel VPN Unlimited? U oboch VPN sme porovnali parametre, konečný výsledok je 8,4/10 : 5,8/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu Ivacy : VPN Unlimited, Ktorá je lepšia?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o Ivacy a VPN Unlimited.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 187 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 44 Mb/s. Ivacy VPN bola o 143 Mb/s rýchlejšie ako VPN Unlimited.

Priemerný upload u Ivacy VPN test nameral 160 Mb/s. VPN Unlimited sme v priemere namerali 71 Mb/s, a teda je o 89 Mb/s pomalší.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 12 ms. Čas odozvy u VPN Unlimited sme namerali 41 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak Ivacy VPN v porovnaní je o 29 ms lepšie.

Bodový súčet Ivacy VPN proti VPN Unlimited je 7/10 – 4/10.

Podarí sa Ivacy VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Ivacy VPN túto možnosť zvláda. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, VPN Unlimited zahraničné Netflix odomknúť vie.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, VPN Unlimited takú funkciu ponúka. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a blokovanie malware. Napríklad Ivacy VPN poskytuje ochranu pred vyzradením DNS a VPN Unlimited treba poskytuje white-listing.

V porovnaní funkcií je skóre 8/10 vs. 7/10.

Ako je na tom Ivacy VPN v počte serverov a krajín?

Šírka ponuky serverov môže napovedať o rýchlosti pripojenia, Ivacy VPN spravuje 3500 serverov. V ponuke VPN Unlimited sme zistili 65 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 3435 viac .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u VPN Unlimited v okamihu písania článku bol 14. Druhá porovnávaná VPN ponúka 30, o 25 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Ivacy VPN vie 10. VPN Unlimited povoľuje pripojiť súčasne 10 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy podporuje Ivacy VPN a aké podporuje VPN Unlimited?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, Ivacy VPN zvládne systém Android a pripojí prístroje iPhone. Druhá VPN Unlimited iOS zabezpečí, systém Android dokáže kryť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. Ivacy VPN má sídlo v Singapure. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v USA.

Program Ivacy VPN nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, VPN Unlimited slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní platforiem dosiahla Ivacy VPN výsledku 10/10, VPN Unlimited získava 8/10.

Porovnanie cien Ivacy a VPN Unlimited

VPN Unlimited si je možné objednať od 1,96 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete už od 1,02 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 4/10 pre tú druhú.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...

Opravte si doma iPhone, Apple dodá diely aj náradie. Môže to byť starosť o zákazníka, ale aj alibi

Self Service Repair čiže samoobslužná opravovňa je nová služba...