Lucid otvorí továreň v Saudskej Arábii. Europoslanci schválili minimálnu daň pre veľké firmy

Date:

Ekonomická kríza na Srí Lanke sa ďalej prehlbuje. Krajina je prvýkrát za svoju samostatnú existenciu v platobnej neschopnosti, inflácia môže dosiahnuť až štyridsať percent. Sociálne siete pobavil americký exprezident George W. Bush, ktorý omylom odsúdil „neoprávnenú a brutálnu inváziu do Iraku,“ pričom mal na mysli Ukrajinu.
Automobilka Lucid Motors otvorí svoju prvú zahraničnú továreň v Saudskej Arábii.
Európsky parlament schválil zavedenie minimálnej korporátnej dane v EÚ. Bude platiť pre veľké podniky s ročným obratom nad 750 miliónov eur. Ekonomická kríza na Srí Lanke sa ďalej prehlbuje. Krajina je prvýkrát za svoju samostatnú existenciu v platobnej neschopnosti, inflácia môže dosiahnuť až štyridsať percent. Sociálne siete pobavil americký exprezident George W. Bush, ktorý omylom odsúdil „neoprávnenú a brutálnu inváziu do Iraku,“ pričom mal na mysli Ukrajinu. Automobilka Lucid Motors otvorí svoju prvú zahraničnú továreň v Saudskej Arábii. Európsky parlament schválil zavedenie minimálnej korporátnej dane v EÚ. Bude platiť pre veľké podniky s ročným obratom nad 750 miliónov eur.
Automobilka Lucid Motors otvorí svoju prvú zahraničnú továreň v Saudskej Arábii.
Európsky parlament schválil zavedenie minimálnej korporátnej dane v EÚ. Bude platiť pre veľké podniky s ročným obratom nad 750 miliónov eur.
Ekonomická kríza na Srí Lanke sa ďalej prehlbuje. Krajina je prvýkrát za svoju samostatnú existenciu v platobnej neschopnosti, inflácia môže dosiahnuť až štyridsať percent.
Sociálne siete pobavil americký exprezident George W. Bush, ktorý omylom odsúdil „neoprávnenú a brutálnu inváziu do Iraku,“ pričom mal na mysli Ukrajinu.

Top udalosti
Veľké podniky budú v EÚ odvádzať minimálnu daň
Europoslanci vo štvrtok väčšinou hlasov podporili zavedenie minimálnej dane pre veľké spoločnosti. Európsky parlament tiež vyzval krajiny Európskej únie, aby po piatich rokoch umožnili revíziu, ktorá by zhodnotila, či nie je toto rozhodnutie potrebné sprísniť. Už vlani v októbri uzavrelo 136 svetových krajín globálnu dohodu, podľa ktorej by veľké korporácie mali platiť minimálnu sadzbu dane vo výške pätnástich percent. To má týmto firmám sťažiť možnosť vyhýbať sa plateniu daní. Návrh Európskej komisie počíta s tým, že minimálnej sadzbe dane budú od roku 2023 podliehať spoločnosti s ročným obratom najmenej 750 miliónov eur, teda 18,5 miliardy korún.
Hospodárska kríza na Srí Lanke sa prehlbuje
Srí Lanka je prvýkrát za 74 rokov svojej samostatnej existencie v platobnej neschopnosti. Guvernér tamojšej centrálnej banky Nandalal Virasingh oznámil veriteľom, že krajina nebude schopná splácať záväzky, kým nereštrukturalizuje svoj dlh. Zároveň varoval, že miera inflácie, ktorá je už teraz na tridsiatich percentách, by sa v najbližších mesiacoch mohla vyšplhať až na štyridsať percent. Srílanská vláda sa kvôli ekonomickej situácii stretáva s masívnymi protestmi obyvateľov a s politickou krízou. Slabne miestna mena, ostrov nemá dosť peňazí na dovoz potravín ani pohonných hmôt.

King Abdullah Financial District “KAFD” (KAFD) is located in the city of Riyadh, and it is one of its largest existing projects, and the only one of its kind in the Middle East where this file will be working with an average of 1.6 million translators, financial market, financial banks, financial banks, banks Financial offices, in addition to other service institutions such as accountants, legal professionals, lawyers, analysts, financial advisors, rating offices, and service providers. The King Abdullah Financial District lays an appropriate foundation for the aspirations of future generations, and after witnessing the leading role of the Kingdom of Saudi Arabia, as the owner of the economy and the largest financial center in the region, as it will include, King Abdullah Financial District lays higher than mosques, equipped in a way that provides residents and visitors with an atmosphere of comfort and ease. For renting literature, the financial academy that will be established in the King Abdullah Financial District will be a leading educational institution with financial specializations and will provide training courses for workers in finance or those wishing to work in the future in the future.

Z trhov a búrz
Burzy v Spojených štátoch opäť oslabili
Americké akcie vo štvrtok znova výrazne zlacnili. Index S&P 500 klesol o 0,58 percenta, Dow Jones sa znížil o 0,75 percenta a Nasdaq Composite odpísal 0,26 percenta. Podľa odborníkov stojí za prepadom búrz z posledných týždňov najmä nervozita z jastrabieho obratu centrálnych bánk. „Index S&P 500 môže v nasledujúcich týždňoch oslabiť o ďalších desať percent. Pokles trhov bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať do momentu, kým sa neukáže, že medicína Fedu a ostatných centrálnych bánk zaberá a inflačné tlaky postupne odznievajú,“ usudzuje ekonóm spoločnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.

Konkurent Tesly expanduje do Saudskej Arábie
Americký výrobca elektromobilov Lucid Motors otvorí svoj prvý zahraničný závod v Saudskej Arábii, oznámila firma. Nová továreň bude vyrábať 155 tisíc vozidiel ročne a spočiatku ich bude predávať predovšetkým na tamojšom trhu. Neskôr ich má vyvážať aj do ďalších krajín. Súčasný závod Lucidu v Arizone produkuje 350 tisíc automobilov ročne. Výkonný riaditeľ podniku Peter Rawlinson je presvedčený, že terajšia energetická kríza urýchli globálny prechod k elektromobilite. Saudskí vládni predstavitelia si príchod Lucidu do krajiny pochvaľujú a plánujú do kráľovstva prilákať aj ďalšie elektrické automobilky.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnanie parametrov Ivacy VPN verzus AzireVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Ivacy, alebo dáva...

Kúpte si vianočnú výzdobu mnohých podôb na jednom mieste

Hovoríte si už nejaký čas, že je nutné, aby...

Astrológia v starovekej Mezopotámii

Približne od roku 3000 pred n. l. používali Mezopotámci...

Revolúcia v štartupe Accomango naráža na vyčerpaný trh, navyše prichádza o spoluzakladateľov

Prerod pôvodne technologického startupu Accomango na čisto realitnú firmu...